Top Ulama Quotes

Browse top 39 famous quotes and sayings about Ulama by most favorite authors.

Favorite Ulama Quotes

1. "Gamal Abdul Nasir pernah berjanji kepada kita untuk melemparkan Israel ke dalam lautan, namun beliau malah menyerahkan Sinai kepada Israel, menghumban para ulama ke dalam penjara dan kemudian membunuh mereka di tali gantung.Saddam Hussein pernah berjanji akan membakar separuh bumi Israel dengan senjata kimianya, namun beliau malah membakar bumi Kuwait dan menyelamatkan bangsa Israel. Ahmadi Nejad sekarang telah mengucapkan talak tiga kepada Israel dan berjanji menghapus kewujudan negara Israel dari peta dunia, namun saya khuatir beliau malah membasmi kita dan membiarkan bangsa Israel tetap selamat!!...."
Author: Aidh Bin Abdullah Al Qarni
2. "Önerme sudur: Beyin, sinir sistemi ve duyu organlarinin islevi aslinda eleyicidir, üretici degil. Her insan, her an kendi basina gelenleri animsamak ve evrenin her yerinde olan her seyi algiama yetenegine sahiptir. Beyin ve sinir sisteminin islevi büyük oranda yararsiz ve ilgisiz bu bilgi kütlesinin her yeri kaplamasindan ve kafamizi karistirmasindan bizi korumaktadir, bunu da dogal olarak her an animsayacagimiz veya algilayacagimiz seylerin çogunu disarida birakarak ve uygulamada yararli olabilecek görünenlere özel bir seçim sonucu çok az yer açarak yapar."
Author: Aldous Huxley
3. "Kavgalar tatliya baglanabilir, ama baskalarini mahcup düsürenler asla tümüyle unutulamaz."
Author: Anita Brookner
4. "What did you do to Zuulaman ?""Zuulaman ? That's a word without meaning.""It's a place, as you very well know."Saetan shook his head. "It doesn't exist."
Author: Anne Bishop
5. "I need to talk to one of the Zuulaman Blood," Andulvar said."They are gone," Draca replied."From Terreille, yes. But there must be some who are demon-dead. You could arrange this.""They are gone," she repeated. "The Dark Realm wass purged of Zuulaman Blood."Andulvar grabbed one of the chairs that surrounded the table to keep himself upright. "You purged Hell ?""No.""Then... ?""The Prince of the Darknesss. The High Lord of Hell." Draca stared at him. "Grief wass the hammer they ussed to break hiss control. Rage wass the forge in which he sshaped hiss power into a weapon.""So there's no one left.""There's no one left," Geoffrey agreed. He looked at Draca. "If Saetan did what we think he did, there isn't a shard of pottery, a scrap of cloth, or a line from a poem, story, or song left that came from the Zuulaman people. There isn't any trace of them in any of the Realms."Including the islands they came from, Andulvar thought, feeling sick."It's as if they never existed," Geoffrey said."
Author: Anne Bishop
6. "Bu aklina gelince ve bununla birlikte geçmis de aklina gelince ve çok süratli gelince, gözleri doldu. Çünkü bir seyin düsünce olabilmesi için makul bir sürenin geçmesi lazim. Aniden akla geliveren ve düsünceye dönüsmek için kâfi zamani bulamayan seyler, basinç degisikliginin tesiriyle (bizim problemimizde basinç aniden düsüyor, sicaklik ise sabit) ne olur, sivi hale geçer ve gözyasi olarak akar bunu herkes bilsin. Bu böyledir. Gözlerini sil."
Author: Baris Biçakçi
7. "Her seyi yerli yerinde, tikir tikir isleyen bir hayat kurdugunda, o hayati yerle bir edecek bir felaket kurgulamak da farz olur."
Author: Baris Biçakçi
8. "Isin en korkunç yani, çocuklarin neden aç kaldiklarini, niçin yiyecek bulamadiklarini anlayamamasi."
Author: Chingiz Aitmatov
9. "Antropologlar, yasam biçimlerimizin, inandigimiz degerlerin, mümkün olan yegâne yasam biçimleri ve degerler olmadigini; baska yasam tarzlarinin, baska deger sistemlerinin de insan topluluklarinin mutluluga ulasmasina imkân vermis oldugunu ve hâlâ da vermeye devam ettigini kanitlamaya çalisirlar. Dolayisiyla antropoloji, böbürlenmelerimize gem vurmaya, baska yasam tarzlarina saygi duymaya, bizi sasirtan, soke eden ya da tiksindiren baska usulleri ögrenmek suretiyle kendimizi sorgulamaya çagirir bizleri....Antropologun kendine özgü kültürler arasindaki farklara gösterdigi dikkat ve duydugu saygi, yaklasiminin özünü olusturur."
Author: Claude Lévi Strauss
10. "Sparhawk: Niye bizim gibi tam takim degil de basit bir örme zirh giyiyorsunuz? bizimkisi daha avantajli olmaz mi? Ulath: Nehir geçmek zorundaysan olmaz ve geldigim Thalesia'da bir sürü nehir vardir. Örme zirhi nehrin dibindeyken bile çikarabilirsin ama digeriyle kurtulamazsin. Sparhawk: Bu anlamli. Ulath: Evet biz de öyle düsündük. Tam takim zirh giymemiz gerektigini düsünen bir egitmenimiz vardi. Kardeslerimizden birisini örme gömlekle nehirden asagi attik. Gömlegini çözüp yukari çikmasi bir dakikadan az sürdü. Egitmen tam takim zirh giyiyordu, onu attigimizda yukari çikamadi. Belki asagida daha ilginç bir sey buldu. Sparhawk: Kendi egitmeninizi mi bogdunuz yani!!? Ulath: Hayir, onu zirhi bogdu. Sonra Sir Komier'i seçtik. Salakça öneriler yapmayacak kadar anlayisli."
Author: David Eddings
11. "Apalah yang lebih jahat dari manusia yang ingin membunuh jati diri bangsanya. Bila ia perlukan al-Qur'an dan undang-undang Islam seperti qazaf, ia akan menggunakan sekian ulama untuk menolongnya. Bila tiada perlu ia agama, ia akan mengelak-ngelak dan mendakwa agama dan siasah itu terpisah tiada kena-mengena. Ini jenis permaisuri celaka namanya."
Author: Faisal Tehrani
12. "Kuralsizligi örtmek için kurallardan daha kalin bir örtü bulamazsiniz."
Author: Hasan Ali Toptas
13. "Nedir bürokrasimizdeki en büyük degisme?"American Spoil System" dedikleri, her gelen iktidarin hademeye kadar adam degistirmesidir. Bu, Cumhuriyetle gelmedi. Imparatorluktan Cumhuriyete geçtigimiz zaman böyle bir uygulama yapilmadi. Bu ne zaman geldi? 1970'lerin sag-sol kavgasi içinde; MC (Milli Cephe) hükümetleri, CHP koalisyonlari devrinde ortaya çikti. Herkes tepeden tirnaga degistiriyordu bürokrasiyi. Ve o bürokrasinin, kalemin içinde yetisen insanlari dislayarak yapiyordu bunu.Mesela bizim üniversitemizin, verimsiz, ise yaramayan üyelerini bürokrasiye aktarmasi gibi bir gelenek dogdu 1970'lerden itibaren. Fransa'da hiçbir ciddi profesörü kalkip bir yere müstesar yapamazsin. Adamin böyle bir seye vakti yoktur. Mesela kültür müsaviri olur, ama büyükelçi olur bir ara, devamli bürokraside kalmaz."
Author: Ilber Ortayli
14. "Cinta itu seperti sulaman. Nggak semua cinta terajut dengan indah… Suatu saat mungkin kita akan kehabisan benang, dan harus berhenti di tengah jalan. Mungkin pula ketika kita merajut, tangan ini akan terluka, tertusuk oleh jarumnya. Tapi, jangan pernah menyerah. Jika benang rajutan milik kita telah habis, carilah benang pengganti, dan teruslah merajut. Ketika tangan ini terluka, obati, jangan biarkan terus terluka… Percayalah bahwa rasa sakit itu akan menghilang perlahan. Seperti itulah cinta."
Author: Irin Sintriana
15. "Derin bir adamin dosta ihtiyaci vardir, dostu yoksa bile hiç olmazsa tanrilari vardir. Ama benim ne dostum ne de tanrilarim var. Ben de sizin gibi büyük bir özlem içindeyim; kusursuz dostluklar kurma özlemi, inter pares dostluk, esitler arasinda dostluk. Bu sözcüklerin insanin solugunu kesen bir gücü var; hele benim gibi her zaman yalniz olan ve hep tam kendisine göre birine arayip da asla bulamayan biri için inter pares gibi sözcükler büyük bir rahatlama hissi ve ümit veriyor."
Author: Irvin D. Yalom
16. "Ruhunda sükunete kavusmak isteyen insanlar inanmali ve iman etmelidir, ama hakikatin pesindeki insanlar iç huzurundan feragat edip yasamlarini bu sorgulamaya adamak zorundadirlar."
Author: Irvin D. Yalom
17. "..'' ve kimse ama kimse bilmiyor kimseye yaslanmanin perisan süprüntülerinden baska ne olacagini; ve ben Neal Cassady'yi aniyorum ve aniyorum, hatta asla bulamadigimiz yasli babasi Neal Cassady'yi; ve Neal Cassady'yi aniyorum. Neal Cassady'yi aniyorum."
Author: Jack Kerouac
18. "When afterwards he mentioned the names of the Tartars he had got to know on his pilgrimage, like Hallimulabalibay, to which he added a whole string of names he had himself invented, like Valivolavalivey, Malimulamalimey, Lieutenant Lukas could not stop himself from sying: 'I'll kick your backside, you mule. Go on, and be brief and to the point!"
Author: Jaroslav Hašek
19. "Varligi bir rezaletti ve daha sonra üstüne alacagi sorumluluklar bu rezaleti dogrulamaya yetecekti."
Author: Jean Paul Sartre
20. "Duygularla iliskili degilse, sözcükler anlamsizdir. Insan bir düsüncenin sonucuna göre mi harekete geçeri yoksa duygu eylemi harekete geçirir de bazen düsünce mi onu uygulamaya döker?"
Author: John Steinbeck
21. "Bir gün, güzellik ve çirkinlik bir deniz kiyisinda karsilastilar ve dediler, 'haydi denize girelim.' Giysilerini çikartip suda yüzdüler. Bir süre sonra, çirkinlik kiyiya dönüp, güzelligin giysilerine büründü ve yoluna gitti. Güzellik de denizden çikti, kendi giysilerini bulamadi; ama çiplak olmak utandiriyordu onu, çaresiz çirkinligin giysilerine büründü ve yoluna devam etti güzellik. O gün bugündür, erkekler ve kadinlar onlari birbirine karistirir. Ancak içlerinden güzelligin yüzünü önceden görmüs kimileri vardir ki, giysilerine bakmaksizin tanirlar onu. Ve yine çirkinligin yüzünü bilen kimileri vardir ki, gözlerinden tanirlar çirkinligi."
Author: Kahlil Gibran
22. "O zamanlar hep ne çok uyudugumu söyler dururdun. Çogu kez ögleye dogru geldiginde uyuyor olurdum. Biraksalar bütün bir gece ve gün boyunca uyuyabilirdim. Belki de yeni bir güne baslayacak, o günü tasiyacak gücü bulamadigimdan uyuyordum. Yatagimda hiçbir sey, disardaki dünyanin acimasiz kavgasi, hatta salondan gelen bizimkilerin tartismalari bile bana dokunmuyordu. Orada öyle, gizlenmis, kimsenin umurunda olmayan bir canliydim ben."
Author: Kürşat Başar
23. "Baska birçok seyi sorgulamadan kabul ediyoruz. Yagmur ormanlarinin yanip kül olmasini. Seri katilleri. Is çikisi trafigini. Nereden bakarsan bak hayat zaten sasirtici…(syf. 242)"
Author: Lili St. Crow
24. "Respect and the observation of good manners when dealing with ulama (the Muslim clergy) are commanded by the nas (Scripture) of Islam, but this has never stopped a person presenting intelligent criticisms, nor prevented his questioning the opinions of ulama, even though he maintains the disciplines of religion."
Author: Mohd Asri Zainul Abidin
25. "Olmadi, kismet degilmis albayim. Mutfak temizligiyle olmuyormus. Uyaninca boynuma sarilmisti uykulu kollariyla. Ben de bütün is bundan ibaret diye sevinmistim, tabaklarin sulari bile akmadan onlari kurulamistim, beni azarlamisti, çünkü kurulama bezleri hemen islanmisti, ondan azarlamisti, beni bu kadar seven ve ikide bir kollarini boynuma saran kadin neden böyle önemsiz bir mesele için beni azarlamisti? Iyi niyetlerle iyi eserler verilemeyecegini neden hatirlatmisti? Neden neden neden albayim?"
Author: Oğuz Atay
26. "…çünkü yoruldum, çünkü her seyi birbirine karistirdim, çünkü bu dünyada gizli mezhep sorunu bile gelip beni buldu fakat sevebilecegim bir kadin, bol para, insan yakinligi beni hiç bulamadi. Ben de üç yil, dört ay önce acilastim, huysuzlastim, hiçbir seyi begenmez oldum; para kazanamayacagimi, insanlari sevemeyecegimi anlayinca uzaklara gittim, kimse beni bulmasin diye. Onlar da beni ciddiye aldilar, gelmediler…"
Author: Oğuz Atay
27. "Onlara göre, durmadan kitap okudugum -hatirladigima göre çok okumazdim dogrusu- ve misafirlerin yanina çikmadigim -bu 'yanina çikmak' deyimi beni ürpertirdi, içime bulanti verirdi- ve gereken yerde gereken kelimeyi bulamadigim için -bu nedenle bana aptal da derlerdi- anormaldim."
Author: Oğuz Atay
28. "Gerçek baskalarinin bize uygulamaya çalistigi tatsiz bir ölçüdür. birimi insandir."
Author: Oğuz Atay
29. "Belli bir sey düsünür düsünmez panige kapilacagini bilirsin, o düsünceyi uygulamak için her seyin elinin altinda oldugunu bilirsin ve her seyin geçecegi umuduyla, aslinda istemeden, aptal ve sagir gibi davranirsin, nasil geçecegini bilmezsin, gerçekten inanmazsin da, ama inanirmis gibi yaparsin."
Author: Pascal Mercier
30. "Izah mükemmeldi. Gülümsedim. Dün gece bu nüansi niçin kaçirmistim? Içimdeki muhalefetin oyunudur bu. Kalbe karsi bu muhalefetin akildan veya gururdan geldigi sanilir. Bence bu, kalbin kendi kendisine karsi müdafaasidir. Sevgilide kaybolmamak için nefret sebepleri arar, bulamazsa yaratir. Iste böyle, kendi kendini aldattigini anlayinca da utanir ve ona daha çok baglanir. Kendi yalanlarini kabul etmeyen kalbin kendine verdigi ceza."
Author: Peyami Safa
31. "Neden yalniz bir yabanci gibi tuhaf ve farkli oldugunuzu düsünüyorsunuz? Sizin basiniza gelen sadece henüz ailenizi bulamamis olmanizdir."
Author: Richard Bach
32. "Yarin öldügümüz zaman birisi bize sorsa: "Dünyada neler gördünüz?" dese herhalde verecek cevap bulamayiz. Kosmaktan görmeye vakit olmuyor ki..."
Author: Sabahattin Ali
33. "Gün dogarken ancak dört saatlik bir ömrü kalmisti. Dirilttim onu!" Kendisine "Ne için?" diye sormak cesaretini bulamadim."
Author: Simone De Beauvoir
34. "Saya mimpi tentang sebuah dunia dimana ulama, buruh, dan pemuda bangkit dan berkata, "stop semua kemunafikan ! Stop semua pembunuhan atas nama apapun.. dan para politisi di PBB, sibuk mengatur pengangkatan gandum, susu, dan beras buat anak-anak yang lapar di 3 benua, dan lupa akan diplomasi.Tak ada lagi rasa benci pada siapapun, agama apapun, ras apapun, dan bangsa apapun..dan melupakan perang dan kebencian, dan hanya sibuk dengan pembangunan dunia yang lebih baik."
Author: Soe Hok Gie
35. "... anilar hep yasar. Onlardan kurtulamazsin. Asil hayaletler onlardir."
Author: Stephen King
36. "Rüyalar labirentinde kaybolup gerçek dünyaya dönüs yolunu bir daha bulamamak."
Author: Stephen King
37. "The common understanding among Muslims, no doubt indoctrinated by Western notions, is that a secular state is a state that is not governed by the 'ulama', or whose legal system is not established upon the revealed law. In other words it is not a theocratic state. But this setting in contrast the secular state with the theocratic state is not really an Islamic way of understanding the matter, for since Islam does not involve itself in the dichotomy between the sacred and the profane, how then can it set in contrast the theocratic state with the secular state?"
Author: Syed Muhammad Naquib Al Attas
38. "But, Doc, I'm not fourteen any more, and I'm not Lulamae. But the terrible part is (and I realized it while we were standing there) I am. I'm still stealing turkey eggs and running through a brier patch. Only now I call it having the mean reds."
Author: Truman Capote
39. "Gelecek yil iste burada, su bakir rengi dikenligin yerinde için bulanmadan bakamayacagin çirkin apartmanlar, villalar yükselecek. Sokaklarinda yalniz birbirlerine gösteris yapmak, para para, yalniz para kazanmak için yasayan, insanliklarini unutmus yaratiklar caka satacaklar. Otomobiller yüz elli, iki yüz kilometreyle Londra asfaltinda insan ezerek buraya girecek... Belki kuslar çok derin, eski bir içgüdüyle buraya, o zaman kesilmis olacak olan su ulu çinarin üstüne, gögüne ugrayacaklar, bir an duraklayip bir seyler arayacak, bir seyleri animsamaya çalisacak, beton yigini evlerin üstünde küme küme dolasacak, konacak bir yer bulamayip bir uzak keder gibi baslarini alip çekip gidecekler."
Author: Yaşar Kemal

Ulama Quotes Pictures

Quotes About Ulama
Quotes About Ulama
Quotes About Ulama

Today's Quote

As someone who is in awe and grateful every day to be in a country where freedom of the press, free speech and free elections are a way of life, I am wowed, amazed and excited by the opportunity to moderate a 2012 presidential debate."
Author: Candy Crowley

Famous Authors

Popular Topics