Top Yalan Quotes

Browse top 30 famous quotes and sayings about Yalan by most favorite authors.

Favorite Yalan Quotes

1. "Iyi bir hirsiz her zaman iyi bir yalancidir. Bu sahip olunmasi gereken yeteneklerden ve zanaatin vazgeçilmez hünerlerinden biridir.(syf. 21)"
Author: Ally Carter
2. "Ama bir dolandirici olmanin kötü tarafi, insani zor kandirilabilir yapmasidir. Söylediginiz yalanlar kendinize bile olsa bu degismez.(syf. 128)"
Author: Ally Carter
3. "Chelovek takma adindan daha eski bir kural vardir, en eski yalancinin bile inkâr edemeyecegi bir gerçek: dürüst birini dolandiramazsin. Eger dolandirirsan…Buna pisman olursun.(syf. 157)"
Author: Ally Carter
4. "Mereka lahir, hidup, dan mati dalam ketidakpuasan. Apa yang mereka bayangkan dan inginkan tidak pernah menjadi kenyataan. Mereka hidup dalam khayalan."
Author: Anand Krishna
5. "Impian, mimpi, angan - angan, khayalan, itu semua adalah sama. Ketika kau bergerak dan mau bertindak untuk merealisasikannya maka kepuasan yang kau dapat. Jika tidak, itu semua hanya bualanmu."
Author: Ary Prakasa
6. "Yazdiklarimi biri okuyacak olursa, belki de: "Söylediklerinin hepsi yalan," diyecek. Ama bu sefalet öylesine gerçek ki..."
Author: Caroline Maria De Jesus
7. "Bak bunlar ellerin senin bunlar ayaklarin Bunlar o kadar güzel ki artik o kadar olur Bunlar da saçlarin iste aksamdan çözülü Bak bu sensin çocugum enine boyuna Bu da yatak olduguna göre altimizdaki Sabahlara kadar koynumda yatmissinBak bende yalan yok vallahi billahi Sen o kadar güzelsin ki artik o kadar olur"
Author: Cemal Süreya
8. "Maldoror'un mutlu yasadigi o ilk yillarda nasil iyi yürekli biri oldugunu anlatacagim birkaç satirda.Daha sonra, kötü ruhlu dogmus oldugunu fark etti: Ne garip yazgi! Kisiligini elinden geldigincegizledi uzun yillar, ama sonunda, su alisik olmadigi gerilim yüzünden, her gün kan beynine çikmayabasladi; böylesine bir yasama artik katlanamadigi için de, sonunda, kararli bir biçimde kötülükmeslegine adandi… .....Yalanci biri degildi, gerçegi kabul ediyor vekendisinin bir kan dökücü oldugunu söylüyordu. Insanlar, duydunuz mu? Bu titreyen kus telegikalemle de ayni seyi tekrarlamaktan utanmiyor. Sanki istençten de güçlü yetke… Bir lânet! Yerçekimiyasalarina karsi koyabilir mi tas? Olanaksiz. Kötülük, iyilikle baglasma yapmak isterse, olanaksizdir.Yukarida söyledigim de buydu benim zaten."
Author: Comte De Lautréamont
9. "VAAT EDILMIS BIR TOPRAGA SARKI Ay kumdan bir sapkadir diyor ve ayi çigneyip geçiyor. Duyulmamis öfkeleri vardir delilerin. Yildizlar tuz yiginlaridir diyor ve yemegini iki kere tuzluyor. Deliler sihir ustasidir. Senin saçinda uyurken buldum bu sarkiyi. Beni nerede unutuyorsun, görmüyorum artik. Ellerimizle bir esarp yapacagini da söylüyor, ama yalan söylüyor."sayfa 55"
Author: Edmond Jabès
10. "Martaval okumak firsatin varken asla yalan söyleme."
Author: Eric Ambler
11. "Uzunca bir süre kendine siginaklar kurup yiktin: düzen ya da eylemsizlik, basibos sürüklenme ya da uyku, geceleyin devriye gezmeler, yansiz anlar,gölgelerin ve isiklarin kaçisi.Daha uzun bir süre kendine yalan söylemeyi,kendini sersemlestirmeyi,kendi oyununa gelmeyi sürdürebilirsin belki.Ama oyun bitti,büyük senlik,ertelenmis yasamin yalanci sarhoslugu bitti.Dünya yerinden kipirdamadi ve sen degismedin. Kayitsizlik seni farkli kilmadi."
Author: Georges Perec
12. "Ötekilere yalan söylemesinden hoslaniyordum. Ama bana ayni biçimde davranmamasini isterdim. Bütün bu ölülerin üstünden, çarsilardaki yankesiciler gibi anlasabilecegimizi ve onun en sonunda bana gerçegi söyleyecegini ummustum. Oysa hiçbir sey söylemedi bana, evet, hiçbir sey!"
Author: Jean Paul Sartre
13. "Kita melahirkan dan dilahirkan oleh sebuah jiwa yang tidak kita kenalKita adalah teka-teki yang tak teterka oleh siapa pun. Kita adalah dongeng yang terperangkap dalam khayalannya sendiri.Kita adalah apa yang terus berjalan tanpa pernah tiba pada pengertian"
Author: Jostein Gaarder
14. "Ada lubang antara khayalan dan pencapaian manusia yang hanya bisa dijembatani dengan kerinduannya"
Author: Kahlil Gibran
15. "Askta kör olanlar, sevgilinin yalanci oldugunu bilmesine ragmen, ona "Kanmayi" degil, "Inanmayi" seçerdi."
Author: Kahraman Tazeoğlu
16. "Yalan söylediginde, birinin gerçege ulasma hakkini çalarsin. Hile yaptigin, aldattigin zaman dogrulugu,hakliligi çalmis olursun."
Author: Khaled Hosseini
17. "Gel pesimden, ey okur! Kim söyledi sana yeryüzünde gerçek, sadik, sonsuz ask olmadigini? O yalancinin igrenç dilini kessinler!Gel pesimden, ey okurum ve sadece benim pesimden gel, ben sana böyle bir ask gösterecegim!"
Author: Mikhail Bulgakov
18. "Inanarak dinlememizi güçlestiriyorlar. Insan her sözü kuskuyla karsiliyor artik. Gerçekle düs birbirine karisiyor; yalanin nerede bittigini anlayamiyoruz. Tutunacak bir dalimiz kalmiyor. Tutunamiyoruz."
Author: Oğuz Atay
19. "Hayal, harika ve degerli bir seydir ve sen de buna bolca sahipsin, pek çok kisiden daha çok. Ama sahip oldugunu bu yetiyi dikkatli kullanmalisin. Canin ne kadar isterse kafanda bir seyler kur. Ama senden gerçek beklenirken yapma bunu. O zaman kafada kurmak, yalan söylemek anlamina gelir. Karsindakilerin gerçek üzerinde ne kadar haklari oldugunu bilmek kolay degildir. Bunu bana hayat ögretti. Bazi insanlar da yalan söylenmesini hak ederler. Ama bu bir kural degildir. Sunu da unutma: Insanlar kandirilmaktan hoslanmazlar. Intikamlari aci olabilir."
Author: Pascal Mercier
20. "Izah mükemmeldi. Gülümsedim. Dün gece bu nüansi niçin kaçirmistim? Içimdeki muhalefetin oyunudur bu. Kalbe karsi bu muhalefetin akildan veya gururdan geldigi sanilir. Bence bu, kalbin kendi kendisine karsi müdafaasidir. Sevgilide kaybolmamak için nefret sebepleri arar, bulamazsa yaratir. Iste böyle, kendi kendini aldattigini anlayinca da utanir ve ona daha çok baglanir. Kendi yalanlarini kabul etmeyen kalbin kendine verdigi ceza."
Author: Peyami Safa
21. "Bir yalan söylendigi zaman insanlarin degil, esyanin bile buna nasil tahammül ettigine sasiyordum. Yalana hersey isyan etmelidir. Esya bile: Damlardan kiremitler uçmalidir, agaçlar köklerinden sökülüp havada bir saniye içinde toz duman olmalidir, camlar kirilmalidir, hattâ yildizlar düsüp gökyüzünde bin parçaya ayrilmalidir filân... Zavalli mürâ-hik...Nüzhet bana yalan söyledi."
Author: Peyami Safa
22. "Nüzhet bana yalan söyledi. Dünyanin hiç bir Nüzhet'i yalan söylememelidir."
Author: Peyami Safa
23. "Hepimiz, ama hepimiz köleyiz Will Henry...Bazilarimiz korkunun kölesiyiz.Bazilarimizda mantigin ya da en ilkel arzularimizin kölesiyiz. Köle olmak kaderimiz. Will Henry, asil mesele neye inanacagimiz.Gerçege ya da yalana mi bagli kalmaliyiz, umuda ya da çaresizlige mi, yoksa isiga ya da karanliga mi? Ben isiga hizmet etmekten yanayim, ama ne yazik ki çogu zaman kendimi karanlikta buluyorum."
Author: Rick Yancey
24. "...Bizlerse: Seyirci, her zaman, her yerde,bizler her seye dönük, hiç disina çikmadan!Agzimiza dek doluyuz. Düzenliyoruz. Parçalaniyor.Düzenliyoruz yine, biz parçalaniyoruz.Kim bizleri böylesine ters çevirmis,her ne yapsak yola çikanbirini andiriyoruz? O nasilson tepeden bir daha görünce koyagini,döner, duraklar ve oyalanirsa-,öyle yasiyoruz biz de, vedalasiyoruz hep."
Author: Rilke, Rainer Maria
25. "Bütün yakinlasmalar,bütün birlesmeler yalancidir.Insanlar ancak muayyen bir hadde kadar birbirlerine sokulabilirler,üst tarafini uydururlar; ve günün birinde hatalarini anlayinca,yeislerinden her seyi birakip kaçarlar."
Author: Sabahattin Ali
26. "Hayatta yalniz kalmanin esas oldugunu hâlâ kabul edemiyor musunuz? Bütün yakinlasmalar, bütün birlesmeler yalancidir. Insanlar ancak muayyen bir hadde kadar birbirlerine sokulabilirler, üst tarafini uydururlar; ve günün birinde hatalarini anlayinca, yeislerinden her seyi birakip kaçarlar. Halbuki mümkün olanla kanaat etseler, hayallerindekini hakikat zannetmekten vazgeçseler bu böyle olmaz."
Author: Sabahattin Ali
27. "Tabiattan hiçbir zaman bir tiyatro intibai almamisti. Anlatalim:Bir piyes seyrederken o piyesin içine giren, dekorla, yalanci rüzgârla, kimildayan mor isikla bizi korkutan rejisördür. Bir suni hava içinde muhayyilemiz binalarini kurar, gecelerini bina eder, korkusunu rüzgârla ve mor bir ay isigi ile getirir, içimize birakir.Fakat hiçbir zaman, disarida tabiatin içinde ayni rüzgâri, o tiyatrodaki suni rüzgâri, o koltukta duydugumuz korkuyu ve iç ezilmesini duymayiz. Belki ayni vakalar, ayni hadiseler disarida da geçer. Hatta basimizdan geçer. Fakat tiyatrodaki gibi kompoze bir halde degil."
Author: Sait Faik Abasıyanık
28. "Sen bakma o yüzdeki nura. Yalancidir, aldaticidir."
Author: Sait Faik Abasıyanık
29. "Bir elmanin bir meyve oldugu, bir babanin baba, bir savasin savas oldugu, bir gerçegin gerçek oldugu, bir yalanin yalan oldugu, bir askin ask oldugu, bir bikmanin bikma oldugu, bir baskaldirmanin baskaldirma oldugu, bir sessizligin bir sessizlik oldugu, bir haksizligin bir haksizlik oldugu, bir düzenin bir düzen ve bir evliligin bir evlilik oldugu, olacagi günler gelecekti, inaniyordu Tante Rosa."
Author: Sevgi Soysal
30. "Ne çok yalan söyleniyordu yeryüzünde; sözle, yaziyla, resimle ya da susarak."
Author: Yusuf Atılgan

Yalan Quotes Pictures

Quotes About Yalan
Quotes About Yalan
Quotes About Yalan

Today's Quote

Man is fallible, but maybe men are less so."
Author: Atul Gawande

Famous Authors

Popular Topics