Top Yay Quotes

Browse top 116 famous quotes and sayings about Yay by most favorite authors.

Favorite Yay Quotes

1. "Sen beni öpersen belki de askimiz pratik karsilik bulurNe ikna edici bir intihar girisimidir simdi göz göze gelmakElbette ata binmek gibidir seni sevmek sevgilimElbette gayet rasyoneldir attan atlamak -Freud diye bir sey yoktur.Sen beni öpersen belki de ben gangsterlesirimBelki de sair olurum seni de aldiririm yanimaBilesin; gögsümde hangi yöne açmis tek gülsünYani ya bu eller öpülür, ya sen öldürülürsün. -Haydi iç de çay koyayim."
Author: Ah Muhsin Ünlü
2. "Priyayi zaman dulu kan bekerja dan mengabdi kepada kaum penjajah, bukan bekerja dan mengabdi kepada kaum kawula seperti kita ini. Mereka bersikap ningrat, maunya dilayani. Mereka menjunjung atasan dan tak mau mengerti tangise wong cilik. Mereka maunya membentuk tata nilai sendiri dan malu bergaul dengan rakyat biasa. Dan mereka angkuh tentu saja. Mereka jarang menyadari bahwa gaji yang mereka terima berasal dari wong cilik, setidaknya berasal dari harta milik bersama seluruh rakyat. Pokoknya priyayi zaman dulu itu menurut pohon jengkol demikian tak berharga karena miskin akan nilai kemanusiaan yang sejati."
Author: Ahmad Tohari
3. "Sen yoktun.Terkedilmis bir Istanbul vardi.Yaslanmis gökyüzünün umarsizligina.Eylül rüzgarlariyla sararan.Bayram kartpostallarina benzeyen.Sen yoktun.Bir çocuk aglardi istasyonlarda.Geceyarilari uykumu bölerdi hiçkiriklariTrenler geçerdi gözbebeklerimdenKirlenirdi bembeyaz umutlarimSen yoktun.Tüm dünyayi degistirebilirdimOysa aynalarda eskiyor yüzümNe yana baksam karsimda bir aniMeger Istanbul ne çok benziyormus sana."
Author: Ahmet Ümit
4. "LABIRENTI ORTADAN KALDIR.KARMASIK YOLLARI YIK.BILMECEYI SIL.(x² o y³ uzay/d! zaman)DAGIT(eylemler, ifadeler, etkenler, bölümler, güçler, örnekler, köktenciler, özdeslikler, denklemler, diziler, çesitlemeler, permütasyonlar, determinantlar ve çözümler)YOK ET.(elektron, proton, nötron, meson ve foton)SIL.(cayley, henson, lillienthal, chanute, langley, wright, turnbul ve s&erson)BOZUP ÇIKAR.(nebulalar, kümeler, akintilar, ikililer, devler, ana diziler ve ak cüceler)YAY.(baliklar, amfibiler, kuslar, memeliler ve insan)ORTADAN KALDIR.YIK.SIL.DAGIT.BÜTÜN ESITLIKLERI SIL.SONSUZLUK ESITTIR SIFIR.ARTIK YOK-"
Author: Alfred Bester
5. "Siz bir romantiksiniz, Edith," diyerek sözünü yineledi Mr.Neville gülümseyerek. "Yanilan sizsiniz," diye yanitladi Edith. "Ömrüm boyunca bu suçlamayi dinledim durdum.Romantik degilim ben.Ben, evcil bir hayvanim. Ahlayip ohlayip taskin tutku gösterilerinin, büyük asklarin özlemini çekmiyorum, ask için dünyayi hepten gözden çikarmiyorum. Bütün bunlari biliyorum ve bunun insani yapayalniz biraktigini da biliyorum. Hayir, benim can attigim sey rutin yasamin yalinligi. Güzel bir havada kol kola bir aksam yürüyüsü.Bir iskambil oyunu. Gevezelik etmek. Bir yemegi birlikte hazirlamak"
Author: Anita Brookner
6. "Biliyor musunuz," dedi Edith, on dakika süren sessiz inisten sonra, "Su gülümsemenizi birazcik sevimsiz buluyorum." Mr. Neville'in gülümsemesi yüzüne daha da yayildi. "Beni daha iyi tanidiginizda," dedi, "Gülümseyisimin gerçekte ne kadar sevimsiz oldugunu anlayacaksiniz."
Author: Anita Brookner
7. "Sinirli sinirli güldü, ayni zamanda böyle bostu iste sözcükler. Bos. Tipki atomlar gibi sözcüklerin de içi bos. Bu yüzden hafifler ve hizli hareket ediyorlar. Çabucak yayiliyorlar."
Author: Baris Biçakçi
8. "RüzgarSimdi bir rüzgar geçti buradanKostum ama yetisemedim,Nerelerde gezmis tozmusÖgrenemedim.Besbelli denizden çikipKiyilar boyunca gitmistir,Tuz kokusu, katran kokusu, ter kokusuYüregini allak bullak etmistir.Sonra baslamis tirmanmaya daglara dogruBulutlari koyun gibi gütmüstür,Oksayip otlari yaylalardaBüyütmüstür.Köylere de ugradiysa egerIslak, karanlik odalarda besik sallanmistir,Günes altinda çalisanlaraImdat eylemistir.Sonra baslayip alçalmaya ovalara dogru,Hashas tarlalarinda eflatun, pembe, beyaz,Kiraçlarda mavi dikenler..Toz toprak gözlerine gitmistir.Sehirlere ugramis ki yanimdan geçti,Hashas çiçegine benzer kizlar görmüstür,Bir gülüs, bir tel saç, allik pudraAlip gitmistir.Simdi bir rüzgar geçti buradanKostum ama yetisemedim,Soraydim söylerdi herhaldeSoramadim."
Author: Cahit Külebi
9. "Beyazlardan biri bana:- "Beyazlardan önce siyahlar dünyaya geldiyse o zaman hak iddia edebilirler," dedi. "Ama ne beyazlar ne de siyahlar köklerinin nereden geldigini bilmiyorlar."Sadece beyazlar üstünlük iddiasinda. Ama beyazin üstünlügü nereden geliyor? Zenci içiyorsa beyaz da içiyor. Beyazin tutuldugu hastaliga zenci de tutuluyor. Beyaz acikirsa, zenci de acikiyor. Tabiat ayrilik gözetmiyor."
Author: Caroline Maria De Jesus
10. "All sorts of yayness floods my brain. Love is such a drug."
Author: David Levithan
11. "Yay, when it came to faces, pretty lies was better'n scabbin' true"
Author: David Mitchell
12. "Bazen... böyle birdenbire yaralaniveririz. Ama her yara iyilesir. Eninde sonunda kabuk baglar, üstünü kapatir. Gözlerden saklanir. Çünkü hiçbir yara görülmek istemez. Yeter ki bu yara gözbebeklerine çikmasin. Çünkü eger gözbebeklerin yaralanirsa, bir daha asla ayni gözle bakamazsin dünyaya. Baktigin her seyin kötü yanini görmeye baslarsin. Sakli kalmis pislikler bile kaçmaz gözlerinden. Öteki insanlar da hisseder artik ayni seyleri görmedigini ve artik onlari sevmedigini. Rahatsiz olurlar. Onlar da bir daha ayni gözle bakamaz sana. Bu yüzden kimse seni yakininda görmek istemez. Resim ayni resimdir aslinda, degisen senin gözlerindir. Eger sen çikarsan resimden, her sey eskisi gibi kalir, herkes rahat eder. Sahsen bence en iyisi, gitmektir böyle durumlarda. Üstüne üstüne gitmek. Inadina!"
Author: Elif Shafak
13. "YAY!!! I finally did it. Got my Blurb! :p"
Author: Ellie Williams
14. "Vinyaya was being openly antagonistic, and that was an emotion that could be trusted, unless of course it was a bluff and the commander was a secret fan of his, unless it was a double bluff and she really did feel antagonistic."
Author: Eoin Colfer
15. "Bana bir ön yargi verin, dünyayi yerinden oynatayim."
Author: Gabriel Garcí­a Márquez
16. "Bir seyler kiriliyordu, bir seyler kirildi. Kendini-nasil demeli?-dayanikli hissetmiyorsun artik: Sana bugüne kadar güç veren-öyle saniyordun, öyle saniyorsun-,yüregini isitan sey, varolus duygun,neredeyse önemli oldugun duygusu, dünyaya baglanma,dünyada kalma duygusu eksikligini hissettirmeye basliyor."
Author: Georges Perec
17. "Wahai anak, kamu mungkin lebih bijak dari kami, tetapi kamu tidak mungkin dapat mengatasi kasih seorang ibu dan napa. Kamu menyayangi kami selepas kamu bijak, tetapi kami mengasihi kamu sebelum kami lahir"
Author: Hasrizal Abdul Jamil
18. "Yasama tüm ciddiligini bizim özgürlügümüz kazandirir. Olgunlastirdigimiz duygular, içimizde gizledigimiz tutkular, karar verip uyguladigimiz eylemler; kisacasi, bizden gelen, tümüyle bizim olan seyler. Iste yasama kimi zaman dramatik, genellikle de ciddi bir hava veren bunlardir. Bütün bunlari komedyaya dönüstürmek için ne gereklidir. O görünürdeki özgürlügümüzün altinda iplerden olusan bir düzenegin yattigini ve bizlerin, ozanin dedigi gibi, su ölümlü dünyada,...Ipleri yazginin elindeZavalli kuklalaroldugumuzu düsünmek gereklidir. Öyleyse düs gücünün bu basit imgeyi çagristirarak komige kadar götürmeyecegi hiçbir gerçek, ciddi, hatta dramatik sahne yoktur. Önü bu kadar genis bir alana açik olan bir oyun da yoktur."
Author: Henri Bergson
19. "... o ilk günden beri günes daha az sicak, daha az aydinlik, gece daha karanlik oldu; hareket hizini yitirdi, düsüncelere bir agirlik geldi. Bazi insanlari topraga gömeriz, ama öyle insanlar vardir ki onlarin kefenleri yüregimiz olmustur, anilari her gün kalbimizin çarpisiyla beraberdir, soluk alir gibi onlari düsünürüz, aska özgü bir ruh titresiminin tatli yasasiyla varligimiza sinmislerdir. Bir ruh var ruhumda. Ben bir iyilik mi ettim, güzel bir söz mü söyledim, içimde bulunan o ruh hareket ediyor, konusuyor; havaya yayilan güzel kokunun bir zambaktan gelisi gibi."
Author: Honoré De Balzac
20. "Her sey kafamin içinde birbirine karismisti. Dünyanin yönetimini ele aldik mi, çünkü bir gün bakarsin bizler yönetiriz dünyayi, biz fazlasiyla yetersizler, o zaman fazlasiyla yetersiz olalim istemezdim, bizimle bu dünyada yer alacaklarin da, bu tig örgü masa örtülerinin, likörlerin, sagda solda duran bu hirpalanmis agaçlarin, evlerdeki bu kokunun, bir kavsagi bir kavsaga güçlükle baglayan bu caddelerin, bu kötü kâgit kokan hastalik raporlarinin, bu resmî okullarin ve KENDILERIYLE ESIT OLDUGUMUZ DÜSÜNCESINI UYANDIRMAK IÇIN YUKARIDAKILERIN BIZLERI BUYUR ETTIKLERI TUVALETLERIN."
Author: Ingeborg Bachmann
21. "Asik seven kisi degildir; aslinda o sevdigi kisinin mutlak sahibi olmayi amaçlar. Bütün istegi tüm dünyayi o degerli malindan soyutlamaktir. Altinlari basinda nöbet tutan ejderha kadar alçak ruhludur. Dünyayi falan sevmez, tersine tüm diger canlilara karsi umursamazlik içindedir."
Author: Irvin D. Yalom
22. "Gerçek su ki gündüzün isiginda, bu yayilmis, soluk, hemen hemen gölgesiz aydinlikta geceninkinden de daha koyu bir karanlik buluyorum."
Author: Italo Calvino
23. "And in the flush of the first few days of joy I confidently tell myself (not expecting what I'll do in three weeks only) 'no more dissipation, it's time for me to quietly watch the world and even enjoy it, first in woods like these, then just calmly walk and talk among people of the world, no booze, no drugs, no binges, no bouts with beatniks and drunks and junkies and everybody, no more I ask myself the question O why is God torturing me, that's it, be a loner, travel, talk to waiters, walk around, no more self-imposed agony...it's time to think and watch and keep concentrated on the fact that after all this whole surface of the world as we know it now will be covered with the silt of a billion years in time...Yay, for this, more aloneness"
Author: Jack Kerouac
24. "Ölümü ilk kesfettigim an. . . Ben, annem, babam, büyükannem ve büyükbabam gün batarken çölde ilerliyorduk. Bir kamyon dolusu kizilderili baska bir kamyona ya da bir seye çarpmisti. Kizilderililer bütün ana yola dagilmisti ve kanlar içinde ölümü bekliyorlardi. Babam ve büyükbabam, arabadan neler olduguna bakmak için inmislerdi. Ben daha çocuktum, o yüzden arabada oturup beklemem gerekiyordu. Ben bir sey görmedim. – Tek gördügüm sey garip, kirmizi boya ve yerde yatan insanlardi, ama bir sey olduguna emindim. Çünkü onlarin yaydiklari dalgalari hissedebiliyordum ve birden yerde yatan insanlarin da olay hakkinda benim bildigimden daha fazlasini bilmediklerini farkettim. Iste o an ilk kez korkuyu tattim."
Author: Jim Morrison
25. "My mind is clear! Yay! This is so cool. I need to tell Chris. Oh, I wonder how hard the next phase will be. I can't wait to try possessing another gorilla."
Author: John Corwin
26. "Ahhh just read fault in our stars,its amazing, going to be a movie soon yay!!!"
Author: John Greene
27. "I' was the last word I was able to speak aloud. I wanted to pull the thread, unravel the scarf of my silence and start again from the beginning, but instead I said, ‘I.' I know I'm not alone in this disease, you hear the old people in the street and some of them are moaning, "Ay yay yay," but some of them are clinging to their last word, ‘I,' they're saying, because they're desperate, it's not a complaint it's a prayer, and then I lost ‘I' and my silence was complete."
Author: Jonathan Safran Foer
28. "Nasa isip ng lahat na ang gobyerno, bilang isang institusyong likha ng tao, ay nangangailangan ng tulong ng lahat, nangangailangan ito ng magpapakita at magpapaalam sa mga tunay na pangyayari."
Author: José Rizal
29. "Oysaki dünyayi anlayamadilar ve ne yaparlarsa yapsinlar anlayamayacaklar, çünkü yasamlarindaki her sey geçici, egreti ve çaresiz bir sekilde yok olup gidiyor, insanlar, tanrilar, her sey yok oluyor, hatta ben bile, mektupla ya da alisildik yöntemlerle öldürecegim kimse kalmadiginda ben de yok olacagim, diye düsündü ölüm."
Author: José Saramago
30. "Kenzie's head jerked up, her eyes brightening. "Irland?""Yay!" Razor crowed, bouncing up and down on Kierran shoulder. "Sheep!"
Author: Julie Kagawa
31. "Ataerkik düzendeki sinifin baslica etkilerinden biri, bir kadini bir digerinin karsisina koymaktir. Geçmiste fahiselerle namuslu kadinlar karsilastirilirken, günümüzde de çalisan kadinlarla ev kadinlari karsi karsiya getirilmektedir. Bu kadinlardan birincisi ötekinin sahip oldugu "güvenlik" ve sayginliga gipta ederken, ikincisi de kendisine sayginlik kazandiran sinirlamalarin ötesinde, özgürlük, serüven, dünyayi tanimak diye adlandirdigi birinci kadinin yasantisina özlem duyar. Ikili düzen standardinin çesitli elverisliliklerinden yararlanan erkek, her iki kadinin da dünyasini paylasir ve üstün toplumsal ve ekonomik gücü ile de birbirlerine yabancilasmis bu kadinlari birbirlerine rakip duruma getirir."
Author: Kate Millett
32. "Eger sana âsik olmami istemiyorsan, bu kadar tatli görünmeye bir son vermelisin. Yarin ilk is, hizmetçilerine senin için patates çuvali diktirecegim!"Koluna vurdum. "Kes sesini Maxon.""Saka yapmiyorum. Bu kadar güzel olman senin için zararli. Buradan ayrildigin zaman seninle birlikte birkaç muhafiz göndermemiz gerekecek. Asla tek basina hayatta kalamazsin, zavalli sey." Tüm bunlari sakasina, bana aciyormus gibi söylemisti."Buna engel olamam." Iç çektim. "Kimse dünyaya mükemmel bir sekilde gelmeye engel olamaz." Sanki çok güzel olmak yorucuymus gibi suratimi yelledim."Hayir, bunu engelleyebileceginiz sanmiyorum."(sf:231.)"
Author: Kiera Cass
33. "Dengan penuh kebahagiaan kau akan menerima benih si bayi, dan melalui rasa sakit kau akan melahirkan seorang bayi. Tapi inilah yang membuatmu menghargai dan menyayangi anakmu. Itu sebabnya ada pepatah mengatakan, kalaupun kau meletakkan anakmu di dalam biji matamu, matamu tidak akan terasa sakit."
Author: Kim Dong Hwa
34. "Ayaklarimizi üstüne basip da döndügünü bile hissetmedigimiz bu dünyaya hiç yakismiyoruz biliyor musun?"
Author: Kürşat Başar
35. "… hanimlarin görevi nahos durumlardan uzak durmaktir. Böylelikle ruhlarimiz – ve alnimiz – hüznün kiriyle kararmaz. Kadinlar çiçekler kadar narindirler, dünyaya renk ve güzellik katmak için var olurlar. Can sikici konularla ugrasmak erkeklerin görevidir.(syf. 23 – 24)"
Author: Margaret Peterson Haddix
36. "She definitely heard the words for airplane and airport, which delighted some little-girl part of her soul ("Yay, going on a trip!") even as her higher brain was ticking off all the bad things that could happen when men like Jones came into proximity with jet aircraft."
Author: Neal Stephenson
37. "Çocuklugumda büyük atilimlarim, insanüstü heyecanlarim olmustu; yalniz basima oturup içimi çekerdim, çünkü dünyaya sigmiyordum."
Author: Nikos Kazantzakis
38. "Bu rüyalar gerçekten uykularimizda gördügümüz seyler degildir hiç. Herkes güoegündüz gördügü rüyayi gece gördüm diye anlatir ki ise yarasin. Gece gördükleri gerçek rüyalari oldugu gibi ancak aptallar anlatir. O zaman ya seninle alay ederler, ya her seferinde oldugu gibi rüyani kötüye yorarlar. Gerçek rüyalari ise, görenler dahil kimse almaz ciddiye. Yoksa siz aliyor musunuz?"
Author: Orhan Pamuk
39. "« "Mehmet'i ilk gördügümde" derdi Canan, bir bekleme salonundaki masalarin birine birakmis eski bir derginin kapagindan kendisine bakan Clint Eastwood'u hiç görmeden, "bütün hayatiminin degisecegini hemen anladim. Onu görmeden önce bir hayatim vardi, onu tanidiktan sonra baska bir hayatim oldu. Sanki çevremdeki her sey, bütün esyalar, yataklar, insanlar, lambalar, küllükler, sokaklar, bulutlar, bacalar bir anda renk ve biçim degistirdiler de ben bu yepyeni dünyayi hayranlikla tanimaya koyuldum" »"
Author: Orhan Pamuk
40. "...senin üzerinde birakmasini istedigim etkiyi sözlerimin birakmasina izin ver lütfen. O sözleri direnmeden benimsemeni ve onlara, senin bana üstün geldigin bir oyundaki hamlelermis gibi davranmamani istiyorum. Sözlerim senin içine, durgun bir göle düsercesine düsmeliler, halka halka yayilmali, dalgalar yaratmalilar ve bütün bunlar gerçeklesirken senin hiçbir seye müdahale etmemeni, yanitini sadece sözlü vermekte degil içinden vermekte de aceleci davranmamani, olanlarin etkisi yayilip sen söylediklerimi gerçekten anlayana kadar beklemeni istiyorum. Yapacak misin bunu Patrice? Benim için yapacak misin? Bir kez, bir tek kez seni bir kalkan gibi koruyan söz ustaligini kenara itecek, incitilmene ve eger kaçinilmazsa da yaralanmana izin verecek misin? Birbirimizden kurtulabilmemiz için?"
Author: Pascal Mercier
41. "I visited Surrey in the early fall of 1994, and I would return only if I was tasked to kill a demon to save the world. Maybe not even then. Sorry, Surrey. Sorry, world. Yay, hypothetical demon."
Author: Patton Oswalt
42. "Yay!' he said. 'Now we can eat peanut butter sandwiches and ride fish ponies! We can fight monsters and see Annabeth and make things go BOOM!"
Author: Rick Riordan
43. "Yay!" Tyson went around the couches and gave everyone a big hug—even Octavian, who didn't look thrilled about it."
Author: Rick Riordan
44. "Riyakârlik asagiligin en son haddidir. Sahiden iyi insanlar, kötüler hakkinda laf söylemezlerdi. (...) Riyayi kaldirirsaniz mesele yoktur, kötüler hemen saflarina iyiyi aliverirler. Önemli olan kötülügü iyilikle beraber ortadan kaldirmaktir. O zaman insanlik denilen sey kafasini kaldirir: 'Durun bakalim', der, 'biz de variz."
Author: Sait Faik Abasıyanık
45. "Edebi eserler, insani yeni ve mesut, baska iyi ve güzel bir dünyaya götürmeye yardim etmiyorlarsa neye yarar?"
Author: Sait Faik Abasıyanık
46. "Yalnizlik dünyayi doldurmus. Sevmek, bir insani sevmekle baslar her sey. Burada her sey bir insani sevmekle bitiyor."
Author: Sait Faik Abasıyanık
47. "What's with all the cheering over the apocalypse, anyway? Oh, yay, we get to kill poor helpless humans.""The excitement over the apocalypse had nothing to do with humans.""Could have fooled me.""Humans are incidental.""Killing and destroying an entire species is incidental?" I can't help but sound like I'm accusing him (Raffe), even though I know he wasn't part of the plan to wipe us out.Or at least, I think he wasn't personally involved, but I don't really know that, do I?"Your people have been doing it to all kinds of species.""That's not the same.""Why not?"
Author: Susan Ee
48. "Bolehkah menyatakan kerinduan? Perasaan kepada seseorang?Tentu saja boleh. Tapi jika kita belum siap untuk mengikatkan diri dalam hubungan yang serius, ikatan yang bahkan oleh negara pun diakui dan dilindungi, maka sampaikanlah perasaan itu pada angin saat menerpa wajah, pada tetes air hujan saat menatap keluar jendela, pada butir nasi saat menatap piring, pada cicak di langit-langit kamar saat sendirian dan tak tahan lagi hingga boleh jadi menangis.Dan jangan lupa, sampaikanlah perasaan itu pada yang maha menyayangi. Semoga semua kehormatan perasaan kita dibalas dengan sesuatu yang lebih baik. Semua kehati2an, menghindari hal-hal yang dibenci, akan membawa kita pada kesempatan terbaik. Semoga."
Author: Tere Liye
49. "Bir insanin aci çekmesi, bos bir odadaki gazin davranisina benzer. Bos bir odaya belli miktarda gaz verildigi zaman, oda ne kadar büyük olursa olsun, gaz odanin tamamina yayilir. Dolayisiyla insanin çektigi acinin ‘büyüklügü' kesinlikle görecelidir."
Author: Viktor E. Frankl
50. "Aku menyayangimu, sangat menyayangimu hingga kupikir aku tak perlu lagi mengatakannya"
Author: Windhy Puspitadewi

Yay Quotes Pictures

Quotes About Yay
Quotes About Yay
Quotes About Yay

Today's Quote

All writing is garbage. People who come out of nowhere to try and put into words any part of what goes on in their minds are pigs."
Author: Antonin Artaud

Famous Authors

Popular Topics