Top Yaya Quotes

Browse top 37 famous quotes and sayings about Yaya by most favorite authors.

Favorite Yaya Quotes

1. "Ah laikse askimiz elbet biter bir kisbaharyaz günüGözlerin uçurumlar kaydeder avuçlarimaBir çinar gövdesini bir hamle daha yayarÜç içbükey komodin silah çeker vurulurSen gidersin denklem düser ben ask oldugumu aglarim…Modern bir aliskanliktir ölmek, seni dogasiya seviyorum.BEN SANA DÜZENLI OLARAK TELEFON EDIYORUM!Vincit omnia veritas!Belki inanmayacaksin ama ben bu siiri ellerimle yaziyorumsevgilimÇünkü benim gömdügüm kizlar ara sira bogulurVe laik ask çarpik toplumlastirir, dogurma ne olurSirk deseler tek hirkam var, çatismada biraktimSimdi gidip Beckett okuyacagim, beni de seyret TanrimÖfkemi devletle bir topraga gömüyorumAklimsa çamura saplandi saplanacakSems çeker çikarir kitabi havuzdan, kuruErtan, alsana su tüfegi duvardan benim ellerim islak."
Author: Ah Muhsin Ünlü
2. "Sekarang, aku belajar satu hal; aku tidak perlu pergi jauh-jauh untuk menemukan apa yang aku cari. Karena orang yang kucari selama ini sudah berdiri setia di sampingku, menanti kepastian, tapi aku sempat tidak menyadarinya. Aku menyayangimu, dan perasaan ini jauh lebih kuat dari cinta."
Author: Alvi Syahrin
3. "Bu dünyaya sirt Tanri'yla baglanti kurmaya getirilmediniz. Böyle seyler insanin tüm gücünü ve iyiligini yok edebilir. (syf. 3)"
Author: Anthony Burgess
4. "Beyazlardan biri bana:- "Beyazlardan önce siyahlar dünyaya geldiyse o zaman hak iddia edebilirler," dedi. "Ama ne beyazlar ne de siyahlar köklerinin nereden geldigini bilmiyorlar."Sadece beyazlar üstünlük iddiasinda. Ama beyazin üstünlügü nereden geliyor? Zenci içiyorsa beyaz da içiyor. Beyazin tutuldugu hastaliga zenci de tutuluyor. Beyaz acikirsa, zenci de acikiyor. Tabiat ayrilik gözetmiyor."
Author: Caroline Maria De Jesus
5. "Ama kadinlar, Tanrim,Öyle sevdim ki onlari,Gelecek seferDünyayaKadin olarak gelirsem,Escinsel olurum."
Author: Cemal Süreya
6. "Laleli'den dünyaya dogru giden bir tramvaydayiz.Birden nasil oluyor sen yüregimi elliyorsun."
Author: Cemal Süreya
7. "Ömrüm boyunca kendimi karsi oldugum seyle ifade ettim.Her seye karsi savastim; ama zamanla aslinda hiçbir seyin yaninda olamadigimi da anladim. Ah evet, her seyi elestirebilirim, yakinip yargilayabilirim ama bu bana ne kazandirir ki?Bir seyi kavramakla, yaratmak ayni sey degildir. Isyan çikarmak yapici olmak degildir...Dünyayi parçalara ayirdik ama parçalarla ne yapacagimizi bilemiyoruz.Benim kusagim ve her seyi alaya alisimiz dünyayi daha iyi bir yer yapmadi. Vaktimizin çogunu baskalarinin yarattigi seyleri yargilayarak geçirdigimizden, kendimiz hiçbir sey yaratamadik. Ben isyankarligi bir kaçis yolu olarak kullandim. Elestiriyi sahte bir katilim olarak kullandik. Sanki bir seyler basarmisiz gibi gösterdik. Dünyaya katkisi olan hiçbir seye katilmadim ben."
Author: Chuck Palahniuk
8. "Seindah apa pun huruf terukir, dapatkah ia bermakna apabila tak ada jeda? Dapatkan ia dimengerti jika tak ada spasi? Bukankah kita baru bisa bergerak jika ada jarak? Dan saling menyayang bila ada ruang?"
Author: Dee
9. "Bazen... böyle birdenbire yaralaniveririz. Ama her yara iyilesir. Eninde sonunda kabuk baglar, üstünü kapatir. Gözlerden saklanir. Çünkü hiçbir yara görülmek istemez. Yeter ki bu yara gözbebeklerine çikmasin. Çünkü eger gözbebeklerin yaralanirsa, bir daha asla ayni gözle bakamazsin dünyaya. Baktigin her seyin kötü yanini görmeye baslarsin. Sakli kalmis pislikler bile kaçmaz gözlerinden. Öteki insanlar da hisseder artik ayni seyleri görmedigini ve artik onlari sevmedigini. Rahatsiz olurlar. Onlar da bir daha ayni gözle bakamaz sana. Bu yüzden kimse seni yakininda görmek istemez. Resim ayni resimdir aslinda, degisen senin gözlerindir. Eger sen çikarsan resimden, her sey eskisi gibi kalir, herkes rahat eder. Sahsen bence en iyisi, gitmektir böyle durumlarda. Üstüne üstüne gitmek. Inadina!"
Author: Elif Shafak
10. "Vinyaya was being openly antagonistic, and that was an emotion that could be trusted, unless of course it was a bluff and the commander was a secret fan of his, unless it was a double bluff and she really did feel antagonistic."
Author: Eoin Colfer
11. "Seperti udara, aku mencintaimu, selalu terikat ruang. seperti cuaca, aku menyayangimu selalu terikat waktu. seperti hujan, aku membencimu, sewaktu-waktu."
Author: Fahd Djibran
12. "Rasa syukurku atas segala petunjuk-Mu, menjadikanku semakin meyakini keberadaan-Mu dan semakin menyayangi-Mu"
Author: Febrianti Almeera
13. "Iki kere iki çekilmez bir sey. Iki kere iki dört, bana sorarsaniz bir küstahliktir. iki kere iki dört ellerini bögrüne dayayarak yolumuzu kesen, saga sola tükürük atan bir külhanbeyinin ta kendisidir. iki kere iki dördün yetkinligine inanirim ama en çok övülmeye deger bir sey varsa, o da iki kere ikinin bes etmesidir."
Author: Fyodor Dostoyevsky
14. "Bir seyler kiriliyordu, bir seyler kirildi. Kendini-nasil demeli?-dayanikli hissetmiyorsun artik: Sana bugüne kadar güç veren-öyle saniyordun, öyle saniyorsun-,yüregini isitan sey, varolus duygun,neredeyse önemli oldugun duygusu, dünyaya baglanma,dünyada kalma duygusu eksikligini hissettirmeye basliyor."
Author: Georges Perec
15. "Bireyin yasami, kisisiz olmayan fakat buna ragmen iç ve dis yasamin kazalarindan, yani gelmekte olanin nesnelliginden ve öznelliginden özgürlesmis saf bir olayi yayan bir yasama yer açmaktadir."
Author: Gilles Deleuze
16. "Wahai anak, kamu mungkin lebih bijak dari kami, tetapi kamu tidak mungkin dapat mengatasi kasih seorang ibu dan napa. Kamu menyayangi kami selepas kamu bijak, tetapi kami mengasihi kamu sebelum kami lahir"
Author: Hasrizal Abdul Jamil
17. "Yasama tüm ciddiligini bizim özgürlügümüz kazandirir. Olgunlastirdigimiz duygular, içimizde gizledigimiz tutkular, karar verip uyguladigimiz eylemler; kisacasi, bizden gelen, tümüyle bizim olan seyler. Iste yasama kimi zaman dramatik, genellikle de ciddi bir hava veren bunlardir. Bütün bunlari komedyaya dönüstürmek için ne gereklidir. O görünürdeki özgürlügümüzün altinda iplerden olusan bir düzenegin yattigini ve bizlerin, ozanin dedigi gibi, su ölümlü dünyada,...Ipleri yazginin elindeZavalli kuklalaroldugumuzu düsünmek gereklidir. Öyleyse düs gücünün bu basit imgeyi çagristirarak komige kadar götürmeyecegi hiçbir gerçek, ciddi, hatta dramatik sahne yoktur. Önü bu kadar genis bir alana açik olan bir oyun da yoktur."
Author: Henri Bergson
18. "Nasa isip ng lahat na ang gobyerno, bilang isang institusyong likha ng tao, ay nangangailangan ng tulong ng lahat, nangangailangan ito ng magpapakita at magpapaalam sa mga tunay na pangyayari."
Author: José Rizal
19. "Dan selama perjalanannya itu, ia jadi tahu- bahwa hati yang paling rapuh sekalipun dapat belajar menyayangi, kehilangan, dan menyanyangi lagi"
Author: Kate DiCamillo
20. "Eger sana âsik olmami istemiyorsan, bu kadar tatli görünmeye bir son vermelisin. Yarin ilk is, hizmetçilerine senin için patates çuvali diktirecegim!"Koluna vurdum. "Kes sesini Maxon.""Saka yapmiyorum. Bu kadar güzel olman senin için zararli. Buradan ayrildigin zaman seninle birlikte birkaç muhafiz göndermemiz gerekecek. Asla tek basina hayatta kalamazsin, zavalli sey." Tüm bunlari sakasina, bana aciyormus gibi söylemisti."Buna engel olamam." Iç çektim. "Kimse dünyaya mükemmel bir sekilde gelmeye engel olamaz." Sanki çok güzel olmak yorucuymus gibi suratimi yelledim."Hayir, bunu engelleyebileceginiz sanmiyorum."(sf:231.)"
Author: Kiera Cass
21. "Dengan penuh kebahagiaan kau akan menerima benih si bayi, dan melalui rasa sakit kau akan melahirkan seorang bayi. Tapi inilah yang membuatmu menghargai dan menyayangi anakmu. Itu sebabnya ada pepatah mengatakan, kalaupun kau meletakkan anakmu di dalam biji matamu, matamu tidak akan terasa sakit."
Author: Kim Dong Hwa
22. "Ayaklarimizi üstüne basip da döndügünü bile hissetmedigimiz bu dünyaya hiç yakismiyoruz biliyor musun?"
Author: Kürşat Başar
23. "… hanimlarin görevi nahos durumlardan uzak durmaktir. Böylelikle ruhlarimiz – ve alnimiz – hüznün kiriyle kararmaz. Kadinlar çiçekler kadar narindirler, dünyaya renk ve güzellik katmak için var olurlar. Can sikici konularla ugrasmak erkeklerin görevidir.(syf. 23 – 24)"
Author: Margaret Peterson Haddix
24. "Uhanku Yang Maha Penyayang,Engkau memerintahkanagar aku memuliakan orang tuadan keluargaku,...dan agar aku memungkinkanpencapaian impian hati mereka.Aku tahu bahwa aku tak mungkinmenyembunyikan dari pengetahuan Mu,tentang kerinduan hatikuuntuk mampu melakukanyang Kau perintahkan itu.Tuhan,aku mohon Engkau membuka tabiryang selama ini menutupi rezekiku.Mampukanlah aku membahagiakan keluargaku.Aamiin"
Author: Mario Teguh
25. "Tri-guna appears in discourse of Krishna prominently,To Arjun upon the battlefield of Kurukshetra clearly;That the backdrop for the Bhagwat Gita surely be,All three gunas are held to delude the world clearly:????????????????????????? ???????? ??????????? ?????????? ???????? ?????????? ?.???tribhirgu?amayairbhavairebhi? sarvamida? jagat |mohita? nabhijanati mamebhya? paramavyayam || 7.13||World deluded by these Three Gunas does not know Me:Who beyond these Gunas and imperishable does but be.(7.13)"
Author: Munindra Misra
26. "MEMED'E SON MEKTUBUMDUR...Ölmekten, oglum korkmuyorum, ama ne de olsais arasinda bazan,irkilip ansizin, yahut yalnizliginda uyku öncesiningünleri saymak biraz zor.Dünyaya doymak olmuyor, Memetdoymak olmuyor...Dünyada kiraci gibi degil, yazligina gelmis gibi de degil, yasa dünyada babanin eviymis gibi...Tohuma, topraga, denize inan,insana hepsinden önce. Bulutu, makinayi, kitabi sev,insani hepsinden önce. Kuruyan dalin sönen yildizinsakat hayvaninduy kederini,ama hepsinden önce de insanin. Sevindirsin seni cümlesi nimetlerinsevindirsin seni karanlik ve aydinlik, sevindirsin seni dört mevsim,ama hepsinden önce insan sevindirsin seni...."
Author: Nâzım Hikmet
27. "Çocuklugumda büyük atilimlarim, insanüstü heyecanlarim olmustu; yalniz basima oturup içimi çekerdim, çünkü dünyaya sigmiyordum."
Author: Nikos Kazantzakis
28. "Jika dia Masa Depan, Saya akan menyayanginya, Jika dia Masa Depan, Saya akan memeluknya,dan Jika Dia Masa Depan, Saya akan menjadi Masa Depan-nya"
Author: Novan Andriyono
29. "Coskun:… Artik benim sesimi de dinlemeli insanlar! Ister keman sesi olsun,ister oyun sesi;yeni bir ses getirmeliyim bu dünyaya!"
Author: Oğuz Atay
30. "Dünyaya alismamis ve alisamayacak adimlarla yürüyorlardi.."
Author: Oğuz Atay
31. "Kau tak kan pernah bisa bahagia sebelum memafkan, memberi kesempatan dan menyayangi dirimu sendiri"
Author: Prisca Primasari
32. "Edebi eserler, insani yeni ve mesut, baska iyi ve güzel bir dünyaya götürmeye yardim etmiyorlarsa neye yarar?"
Author: Sait Faik Abasıyanık
33. "Mari tingkatkan terus sikap tenggang rasa, saling memberi & menerima, serta saling berbagi & menyayangi"
Author: SBYudhoyono
34. "Rüyalar labirentinde kaybolup gerçek dünyaya dönüs yolunu bir daha bulamamak."
Author: Stephen King
35. "Bolehkah menyatakan kerinduan? Perasaan kepada seseorang?Tentu saja boleh. Tapi jika kita belum siap untuk mengikatkan diri dalam hubungan yang serius, ikatan yang bahkan oleh negara pun diakui dan dilindungi, maka sampaikanlah perasaan itu pada angin saat menerpa wajah, pada tetes air hujan saat menatap keluar jendela, pada butir nasi saat menatap piring, pada cicak di langit-langit kamar saat sendirian dan tak tahan lagi hingga boleh jadi menangis.Dan jangan lupa, sampaikanlah perasaan itu pada yang maha menyayangi. Semoga semua kehormatan perasaan kita dibalas dengan sesuatu yang lebih baik. Semua kehati2an, menghindari hal-hal yang dibenci, akan membawa kita pada kesempatan terbaik. Semoga."
Author: Tere Liye
36. "Ketika golongan kaya dan profesional Muslim asyik menangisi keadaan umat Islam yang mundur dan Barat yang semakin kuat, lalu menghimpun pahala dan berbangga dengan kerap menunai haji dan umrah, golongan kaya di Barat menggunakan kekayaan mereka melalui pelbagai yayasan untuk terus menerus mengukuhkan penguasan ilmu pengetahuan tentang kebudayaan dan tamadun lain, terutama Islam."
Author: Wan Mohd Nor Wan Daud
37. "Aku menyayangimu, sangat menyayangimu hingga kupikir aku tak perlu lagi mengatakannya"
Author: Windhy Puspitadewi

Yaya Quotes Pictures

Quotes About Yaya
Quotes About Yaya
Quotes About Yaya

Today's Quote

Fue uno de esos momentos en que querrías ayudar, pero no sabes cómo. Se te vienen a la cabeza un millón de cosas que querrías decir, pero no las dices porque temes no ser la persona más indicada para hacerlo. Yo sabía que era la última persona en el mundo que podría hablar con ella, pero a tomar por saco la ética, lo dije de todos modos. - Oye, puede que no sea un experto en lo que sea que te está pasando, pero tiene que haber una forma mejor de lidiar con ello que hacerte daño a ti misma."
Author: Chris Colfer

Famous Authors

Popular Topics