Top Yolculuk Quotes

Browse top 5 famous quotes and sayings about Yolculuk by most favorite authors.

Favorite Yolculuk Quotes

1. "Is yerlerinden yorgun argin çikanlar, demir köprüleri zangir zangir titreten, hemzemin geçitlerde çanlar çaldiran trenlere bakarak düslere dalar: Sevgiliye kavusmalar, büyük yolculuklar, alip basini gitmeler... Önce bozkir boyunca dümdüz, sonra yesillikler içinde kivrilarak... Ama iste düstür bütün bunlar ve belediye otobüsleri tiklim tiklimdir!"
Author: Baris Biçakçi
2. "Bu acilarla dolu dünya bazen en mantikli bakisla bile bir cehennem gibi görünür. Ama insanin hayal gücü Carathis degildir ki, bu cehennemin tünellerinde cezalandirilmadan gezebilsin. Mezara iliskin sayisiz iç karartici korkularin hepsine de hayali olarak bakamayiz ne yazik ki. Ama, tipki Afrasiab'a Oxus'a yaptigi yolculukta eslik eden iblisler gibi, uyumalari gerekir - yoksa bizi yerler. Onlar uyumalidir, yoksa biz ölürüz."
Author: Edgar Allan Poe
3. "Ne kadar talihlisiniz! Söylenen dogruysa yolculuklar en iyi okuldur. Siz de böyle mi düsünüyorsunuz efendim?"Anlamsiz bir hareket yapiyorum. Iyi ki sözünü bitirmedi."Kim bilir ne kadar sasirir insan. Bir yolculuga çikabilseydim, döndügümde ne kadar degistimi anlamak için yola çikmadan önce, kisiligimin en ince ayrintilarini not ederdim. Bazi gezginlerin, yolculuktan döndükten sonra, yakinlari tarafindan taninmayacak kadar, hem ruhça, hem de vücutça degismis olduklarini okumustum."
Author: Jean Paul Sartre
4. "YolculukÜzerimize teyellenmis yolculuklarimiz varnehirler boyu yüzüyoruz hiçbir yere varmadan.Ceplerimizin içinde yumruklarimizi sikiyoruzkan çanagi gözlerimiz büyütüyor bizi uyutmadan.Dikis tutmuyor üzerimize teyellenen yollarhirs bürümüs gözlerimizdeki kandir bizi uyutan."
Author: Mehmet Ali Çelikel
5. "Yolculuk etmek bazen, varmaktan daha iyidir."
Author: Robert M. Pirsig

Yolculuk Quotes Pictures

Quotes About Yolculuk
Quotes About Yolculuk
Quotes About Yolculuk

Today's Quote

I don't like the Samba; it's nonsense. With a lot of these Latin dances I can't really understand what they're all about. I like the Rumba and the Paso Doble but the others I could take or leave."
Author: Anton Du Beke

Famous Authors

Popular Topics